Fészekrakó Egyesület
Hasznosságok
 
Logónk

 

Kattints a képre a teljes mérethez!

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Miért legyek tag?
 
Bemutatkozunk
 


 

Tagjaink olyan halasi családos emberek, akiknek életében a családjuk a legfontosabb. Akik nyitottak egymás felé, akik  szeretnének, és akarnak javítani a környezetükön.

 

A honlapunkat azért hoztuk létre, hogy másoknak is megmutatkozzunk: ilyenek vagyunk, ezt csináljuk, ez a véleményünk.

 

 

Ha tetszünk, és szeretnél Te is közénk tartozni, a Borókában megtalálsz minket.

De addig is: használd ezt az oldalt, böngéssz, mondj véleményt.

 

Azért van!

 
Baba klubunk
 
Programok
 
Noe levelek
 
Gyermekekről felnőtteknek
 
Gyerekszoba
 
Táplálkozás
 
Női témák
Női témák : A házikedvencek csodálatos hatása

A házikedvencek csodálatos hatása

Jutka  2008.05.30. 08:33

A család cicája vagy kutyusa mindenki kedvence, nagyszerű társ, akitől önzetlen szeretetet kap kicsi és nagy, ám a lelkünk ápolása mellett testi egészségünkre is jótékony hatással van a kisállattartás.

Ma már közismert tény, hogy az állatok környezetében felnövő gyerekek kevésbé lesznek hajlamosak a különféle allergiákra és asztmára. Amerikában kutyatulajdonos családok gyermekeinek immunrendszerét hasonlították össze kutyamentes otthonban felnövő gyerekek immunrendszerével. Az egyszerű vérvizsgálatokkal, valamint az apróságok betegségeinek összevetésével kiderítették, hogy az állatszőr allergia és az ekcéma körülbelül fele olyan arányban jelentkezett a kutyával élő családok gyermekeinél, mint a kontrollcsoportban.

A háziállatok minden életkorban jót tesznek az embernek. Az időskori Alzheimer-kórban szenvedő kutyatulajdonosok kevesebb szorongásos rohamot szenvednek el, mint a kutyát nem tartó sorstársaik. A kutya vagy a macska az egyébként egészséges, de magányos időseknek társaságot biztosít, és testmozgásra készteti őket.

Aktív korban lévő, stresszes munkát végző embereknél figyelték meg, hogy amint lett egy háziállatuk, alacsonyabb lett a vérnyomásuk átlagértéke. A kedvenc hatására csökkent szervezetükben a kortizol nevű stresszhormon-kibocsátás, nőtt viszont a pozitív hatású szerotonin és dopamin elválasztása. Így az állattartás hosszabb távon a depressziós tünetek kialakulása ellen is sikerrel veszi fel a harcot.

 

Egyes vizsgálatok azt mutatják, hogy a szívroham is ritkábban fordul elő a házikedvencet tartó embereknél, és a keringési betegségekben szenvedők is tovább élnek, ha van mellettük egy szeretett kutyus vagy cica. Mindezek fényében igazán felesleges az emberiségnek különféle pótszerekhez nyúlnia, ha boldognak és megelégedettnek akarja érezni magát! A megoldás egyszerű: a feltétlen szeretetet nyújtó háziállat karban tartja testünket-lelkünket.

                            

 
NOE


A képre kattintva eljutsz a www.noe.hu-ra

 
Bannerek



 

 
Kiskunhalas
 
 
naptár
2024. Június
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
Nulla Hulladék
 
 
Zöld sarok
 
Számláló
Indulás: 2006-03-12
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints